طرحهای عجیب و غریب نمایندگان مجلس

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

   

  طرح ازدواج سرپرست با فرزند خوانده  در مجلس بررسی شده است. فارغ از مناسب بودن یا نبودن چنین ازدواجهایی  معلوم نیست که چقدر از مردم با چنین مشکلی مواجه هستند. مجلس باید حلال مشکلات اصلی کشور باشد. آیا ازدواج سرپرست با فرزند خوانده خیلی در کشور رواج دارد؟

  نظر آیه اله موسوی بجنوردی در ادامه میخوانید:

  استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و دبیر مجمع مدرسین و محقیقین حوزه بر این اعتقاد است که نباید ازدواج سرپرست با فرزند خوانده در قانون مطرح شود چون چنین ازدواج‌هایی بسیار نادر است

  به نظر این استاد خارج فقه و اصول، فرزند خوانده‌ای که سالها سرپرست‌اش را پدر و ماد واقعی خود مي‌دانسته است، نمی تواند او را به عنوان همسر تصور کند و قرار دادن او در چنین موقعیتی او را با مشکلات روحی و روانی فراوانی مواجه می‌کند و از نظر اخلاقی کار درستی نیست. مجلس این مساله را یک جانبه دیده است و فقط به مسائل شرعی توجه کرده و مسائل اخلاقی، روانی و اجتماعی را نادیده است.

  آیت الله موسوی تبریزی، به قانونی شدن این مساله اعتراض دارد و می‌گوید: در دوران جاهلیت هم چنین ازدواج هایی رواج نداشته است، بنابراین طبیعی است که در عصر حاضر نباید نگران چنین مواردی بود و آن را به عنوان مشکلی برای جامعه مطرح کرد. باید به مصالح و مفاسد این مساله بیشتر توجه کرد.


  نویسنده : morad بازدید : 14 تاريخ : يکشنبه 7 مهر 1392 ساعت: 17:33
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها